różne kartony do pakowania przedmiotów

Jak zapakować nieduży, standardowy przedmiot

Jak zapakować nieduży, standardowy przedmiot do wysyłki? To pytanie wydaje się w sam raz na wyjaśnienie w pierwszym wpisie. Zwykłe, małe przedmioty to najczęstszy rodzaj nadawanych paczek. Książki, ubrania, buty, drobne artykuły biurowe czy podstawowe części samochodowe to rzeczy, które są wysyłane na co dzień przez wielu ludzi w całej Polsce a także na świecie. W dzisiejszych czasach kiedy popularność usług kurierskich jest bardzo duża, a ceny przesyłek coraz niższe opłacalne jest nawet wysyłanie przedmiotów o niskiej wartości. Ludzie są zapracowani, maja mało czasu więc wydanie kilkunastu złotych na przesłanie pożyczonej od znajomego książki jest czasem bardziej opłacalne niż stanie w korkach i tracenie czasu i nerwów na dojazd w celu jej zwrócenia.

Jak zapakować przedmioty folię/kopertę bąbelkową

Najprostszą formą wysyłki są nieduże listy lub paczki w formie koperty. Kiedy chcemy przesłać komuś jakąś drobną część garderoby lub niewielki przedmiot o prostym kształcie, który nie jest nadto delikatny to najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie go do koperty otulonej od wewnątrz sławetną folia bąbelkową. Zakup takiej koperty jest prosty i niedrogi. Można ją dostać w każdym sklepie papierniczym, hipermarkecie czy po prostu na poczcie. Wystarczy włożyć do niej przedmiot lub towar i zakleić ją folią samoprzylepną. Większość kopert posiada już taką folie przyklejoną wzdłuż otwartego boku. Wewnętrzna otulina zapewni bezpieczeństwo zapakowanemu przedmiotowi. Sprawia też, że sama koperta jest bardziej odporna na rozerwanie czy uszkodzenie.

Przedmioty zapakowane w karton

Jeśli mamy do spakowania przedmiot o nieregularnych kształtach, taki który nie jest płaski i nie zmieści się do koperty lub po prostu kilka przedmiotów to najlepszym rozwiązaniem będzie ich spakowanie do kartonu. Może to być pudełko po butach lub karton po jakimś przedmiocie zakupionym niedawno do domu. Można również zaopatrzyć się w specjalną paczkę kartonową w sklepie lub na poczcie. Do takiego kartonowego pudełka należy włożyć nasze przedmioty. Bardzo istotną sprawą w tym wypadku jest to, żeby przedmiot lub przedmiotu nie poruszały się luźno w pudle. Dlatego wolną przestrzeń między towarami należy zapełnić np. zwiniętymi gazetami lub folią bąbelkową. Zapewni to zawartości paczki bezpieczeństwo oraz ustabilizuje cała przesyłkę. Cały pakunek należy uszczelnić i zamknąć za pomocą taśmy samoprzylepnej. Najlepiej obkleić paczkę wokół wszystkich krawędzi oraz dookoła przez środek. Należy zrobić to tak aby być pewnym, że pudełko nie otworzy się w czasie transportu. Istnieje również możliwość ofoliowania całego kartony folią typu strecz. Jednak w tym przypadku należy uważać aby folia nie była nadmiernie śliska, gdyż może to spowodować, że przesyłka będzie sprawiała problemy na taśmie w sortowni.

Pakowanie – Podsumowanie

Jak widać istnieje dużo możliwości zapakowania towaru do wysyłki. Standardowe paczki mogą przyjmować różne formy jednak najważniejsze aby ich kształt był jak najbardziej standardowy a najlepiej był prostopadłościanem.

najlepiej zapakować paczkę w formie prostopadłościanu

Dzięki temu unikniemy dodatkowych opłat a paczka bezpiecznie i bez problemów dotrze do adresata. Mam nadzieje, że teraz już wiadomo jak zapakować nieduży, standardowy przedmiot.